Bezpieczeństwo dzieci w sieci. Webinarium dla rodziców

grafika: Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego

W piątek, 14 maja, rodzice będą mogli się spotkać ze specjalistami z Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę oraz z Rzecznikiem Praw Obywatelskich Adamem Bodnarem na zorganizowanym przez Urząd Marszałkowski darmowym webinarium.

Na spotkaniu m.in. będzie się można dowiedzieć czym są patotreści i uzależnienia behawioralne oraz jak zadbać o bezpieczeństwo młodych ludzi w sieci.

– Szkodliwe treści cały czas zmieniają się, zmieniają się też formy udostępniania – mówi marszałek województwa Olgierd Geblewicz. – Spotkania poprowadzą specjaliści, badający ten temat od lat. Przed patotreściami musimy chronić dzieci i młodzież, bo ich wpływ na rozwój i zdrowie najmłodszych jest ogromny.

Według przygotowanego przez Fundację Dajemy Dzieciom Siłę raportu „Patotreści w Internecie” 84% przebadanej młodzieży w wieku 13-15 lat słyszało o patotreściach, a 37% oglądało tego typu przekazy (w tym 15% – regularnie!). Ponad jedna trzecia ankietowanej młodzieży sądzi, że patotreści pokazują prawdziwe życie… A patotreści czy patostreamy to nic innego niż wulgarne, poniżające, pełne przemocy fizycznej i słownej przekazy, nierzadko nagrywane pod wpływem alkoholu lub innych środków odurzających. Młodzi ludzie oglądają je głównie z ciekawości, z nudów, dla rozrywki, żeby „nie wypaść z obiegu”.

Webinarium poprowadzą Łukasz Wojtasik i Ewa Dziemidowicz z Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę oraz Joanna Flis, certyfikowany specjalista psychoterapii uzależnień i współuzależnienia, doktorantka Wydziału Humanistycznego Uniwersytetu Szczecińskiego. W spotkaniu ma uczestniczyć także Rzecznik Praw Obywatelskich Adam Bodnar oraz Maciej Kośmicki, prowadzący kanał „Maciek i Klocki” na platformie YouTube.

Spotkanie będzie transmitowane na kanale YouTube, na oficjalnym profilu Pomorza Zachodniego. Można także załogować się na nie przez platformę ZOOM (dane do logowania podane na stronie www.wws.wzp.pl). Odbędzie się 14 maja (piątek), początek o godz. 16:00.

Możesz komentować anonimowo, wpisać dane ręcznie lub użyć swojego konta w mediach społecznościowych.